Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

AKO FUNGUJE SKENAR?

Úvod SkenarAKO FUNGUJE SKENAR?

AKO FUNGUJE SKENAR?

Oddávna sú známe vlastnosti kože ako regulátora rôznych fyziologických funkcií. Podráždenie jej reflexných zón uvoľňuje bolesti a kŕče, zvyšuje alebo znižuje výmenu, zrýchľuje alebo spomaľuje srdcový rytmus. 

Koža obsahuje obrovské množstvo snímačov, ktoré poskytujú presné informácie o všetkých procesoch vo vnútorných orgánoch, ktoré po vhodnom spracovaní umožnia vytvoriť podrobný obraz o stave organizmu. Ako prijímač informácií zvonku, koža dostáva z okolitého prostredia signály takých podnetov ako mechanické (ihla alebo masáž), alebo tepelné pôsobenie, elektrický prúd, magnetické pole, biopole, laserový lúč alebo ultrazvuk. Koža je schopná absorbovať tieto informácie vo forme elektrických, optických, tepelných, chemických, magnetických, mechanických a iných signálov, vykonať vstupné spracovanie, sformovať príslušné signály v zakódovanej forme a poslať ich do riadiacich systémov ľudského organizmu. Nakoľko medzi kožou, orgánmi a systémami je vzájomná súvislosť,poškodenie ich funkcií a stavov sa určite odrazí na koži. Teda koža sa stáva informačným poľom, ktoré nesie údaje o stave chorého orgánu. Pôsobením na toto informačné pole (kožu) máme možnosť vplývať zvonku aj na choré orgány a funkčné systémy. Je známe, že koža v prípade poškodenia funkcie akéhokoľvek orgánu v určitých zónach mení svoju elektrickú vodivosť, kapacitu, teplotu, pričom sa zvyšuje citlivosť kože – pri jej dotyku cítiť bolesť. Reakcia organizmu je podľa miesta podráždenia rôzna. To je podmienené špecifikom nervového systému, ktorý adaptuje organizmus a jeho rôzne systémy na podmienky reálnej situácie. Najmä kožné zóny so zvýšenou fyziologickou aktivitou sa používajú na liečbu rôznych ochorení pomocou metódy SKENAR - terapie.

Prístroje SKENAR a COSMODIK pôsobia na organizmus krátkymi impulzmi signálov s nízkou frekvenciou pri kontakte elektródy s kožou. Parametre pôsobiaceho signálu sa určia automaticky vďaka pôsobeniu biologických spätných väzieb. T.j. pri dotyku elektród s kožou dostane prístroj informácie o stave organizmu. Podľa toho upraví a odošle do organizmu impulzy podobné neuroimpulzom, ktoré nesú informácie potrebné pre normálnufunkciu toho alebo iného orgánu, príp. systému organizmu. Účelom prístroja je predovšetkým normalizácia poškodených funkcií organizmu, pričom hlavnou úlohou je zabezpečenie harmónie organizmu a stimulácia jeho ochranných síl a skrytých nepoužívaných rezerv. T. j. samotný prístroj prakticky nič nerobí. Jednoducho pomáha, dáva sily organizmu si „spomenúť“ ako by mali fungovať zdravé orgánya poradiť si s chorobou.

 

VÝSLEDKY

 

Skenar stimulácia dermatitídy spôsobené parazitom opisthorchis felineus
Výsledky 8.3.2005 - 10.11.2006

     
Skenar stimulácia viečok po plastike 
1.- 5.deňPsoriáza pred Skenar terapiou a po 10 dňoch