Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Referencie

Úvod Referencie

Za tie roky tu uvádzame len malý výber našich referencií, ale sľubujeme, že ich na našu novú stránku budeme pridávať časťejšie.

Referencie: 


Lucia,

 

Volám sa Lucia, mám 29 rokov a už vyše 4 mesiace som matkou krásneho syna. Pre niekoho to môže byť samozrejmosťou, pre nás však bolo Adamkovo narodenie vytúženou udalosťou, keďže sme po niekoľkých rokoch snaženia už mali obavy, či vôbec budeme môcť mať deti.

 

Do Skenar centra ma priviedli moje dlhotrvajúce zdravotné problémy (nesúvisiace len s otehotnením), ktoré v mojom prípade nevedela vyriešiť konvenčná medicína. Točila som sa v nekonečnom kolobehu vyšetrení u množstva odborných lekárov a vyskúšala som veľa liekov, úľava však neprichádzala.

Na Skenar centrum ma upozornila moja svokra, a keďže som v tom čase žila v zahraničí, rovno mi dohodla termín. Musím priznať, že predtým som nevyhľadávala alternatívnu medicínu, mala som voči nej určitú skepsu. Vzhľadom na môj stav (nekonečná únava, nešpecifické tráviace problémy, bolesti kĺbov a svalov, extrémne bolestivá menštruácia a ženské ťažkosti súvisiace s diagnostikovanou endometriózou atď.), ktorý mi znemožňoval nielen otehotnieť, ale aj plnohodnotne profesionálne a rodinne žiť, som nakoniec súhlasila.
 
Prostredníctvom Imago diagnostiky mi bolo zistené premnoženie rôznych choroboplodných baktérií vo viacerých orgánoch, celkovo oslabená imunita a následkom toho nerovnováha v hormonálnom systéme. Začala som sa liečiť homeopatiami, prírodnými produktmi čínskej medicíny, absolvovala som tiež liečbu magnetickou dekou a Skenar terapiu.Na začiatku liečby sa môj stav mierne zhoršil, na čo som bola upozornená.
 
Postupne som sa však začala cítiť lepšie a znova objavila radosť zo života. Išlo to však naozaj postupne a niekedy sa môj stav prechodne znova zhoršil. Keď som sa už dlhodobo cítila lepšie, podstúpila som intenzívnu terapiu Skenarom zameranú na reprodukčné orgány. Onedlho na to sa mi podarilo otehotnieť.
 
Tehotenstvo prebehlo bezproblémovo a z pôrodu mám celkom netypicky veľmi príjemný zážitok.Rodila som do vody bez použitia akýchkoľvek liekov alebo epidurálu a príchod nášho syna na svet som si dokonale vychutnala. Celkovo musím povedať, že liečba prebiehala nielen vo fyzickej rovine, ale aj v duchovnej. Uvedomila som si, že byť v harmónii sama so sebou a neprepínať sa je základným predpokladom môjho zdravia.
 
Okrem terapie v Skenar centre som prehodnotila môj životný štýl. Prestala som prikladať takú dôležitosť mojej práci (ktorá bola pre mňa veľkým zdrojom stresu), začala som sa ináč stravovať (tesne pred otehotnením som 3 mesiace žila na takmer surovej strave a zeleninovo – ovocných šťavách) a začala som viac relaxovať a hýbať sa (pre mňa osobne je ideálna joga).
 
Myslím si, že obrovskou výhodou a zároveň nevyhnutným predpokladom úspechu liečby v Skenar centre je celistvý pohľad na človeka, ktorý tak žalostne chýba v tradičnom zdravotníctve. Takmer každý odborný lekár, ktorý ma vyšetril, sa zameriaval výlučne na svoje pole pôsobnosti a unikali mu dôležité súvislosti. Nakoniec som mala doma desiatky liekov, ktoré nielen že nič neriešili a dokonca sa vylučovali, ale zbytočne zaťažovali môj organizmus.
 
Nájdenie príčin mojich problémov (na rozdiel od konštatovania dôsledkov), nasadenie efektívnej individuálnej terapie (prírodné produkty a liečba Skenarom), a zároveň trpezlivosť v kombinácii s ochotou zmeniť zabehaný spôsob života boli hlavným kľúčom k úspechu.
 
Na záver by som chcela vysloviť poďakovanie pani riaditeľke Bioregeneračného centra Skenar, za jej čas, ochotu a podnetné rozhovory počas mojej liečby. Som veľmi rada, že som mala možnosť spoznať ju ako aj alternatívne metódy liečby, ktoré centrum ponúka.Myslím, že ak má niekto podobné ťažkosti, návštevou centra nemôže stratiť, len získať.
 
Lucia
 
 

Anonym, nechce byť menovaný

 

Možno sa životné príbehy zdajú niekomu ako vymyslené rozprávky, ktoré si niekto vymyslel. Život ich však píše sám a často im uveríme až keď ich sami prežijeme a ešte aj vtedy zapochybujeme či to môže byť pravda. Ja Vám jeden takýto príbeh ponúkam a buďte si istí,že nie je vymyslený, lebo je to príbeh, ktorý sa stal mne.
 

Už v detstve som mal pocit, že sa veľmi skoro unavím a výkony ktoré iní podávali pri športe a neskôr pri práci hravo, ja som musel vynakladať veľké úsilie. Stále som mal pocit, že mi chýba energia a do všetkého sa musím nútiť. Vyskytli sa prvé problémy s chrbticou, keď som začal trénovať futbal za dorast a behal som okolo ihriska, napínalo ma na vracanie. Tieto zdravotné problémy som si však ako dieťa ešte tak neuvedomoval a oni sa začali zabaľovať a postupne pribúdali. Keď som dosiahol vek 34 rokov, pripadal som si ako starec lebo bolesti chrbtice a vnútorných orgánov sa hlásili každý deň.

Začal som chodiť po vyšetreniach a doktoroch. Moja zdravotná karta sa pomaly napĺňala ale ani lieky a lekári mi nevedeli pomôcť. Môj ošetrujúci lekár sa zmohol len na strohé konštatovanie, že všetky problémy mám zo zvýšeného krvného tlaku a ostatné si namýšľam. Začal som pomýšľať na najhoršie, že mám rakovinu, alebo inú strašnú chorobu a zomriem. Takto som sa trápil a prežíval.
Medzi časom som si predsa založil rodinu, s manželkou sa nám narodili dve deti a zdravotné problémy som odsunul na druhú koľaj. Raz v noci sa mi stalo, že som sa prebudil a mal som znovu bolesti vnútorností chcel som ísť na záchod, ale po ceste som odpadol. Našťastie moja manželka sa zobudila a zavolala sanitku.
Tu sa začína jej príbeh.

Od tejto chvíle nevedela manželka riadne spávať. Stále na mňa dávala pozor a nakoniec sa k tomu začali pridružovať iné zdravotné problémy slabosť v nohách, pocity na odpadnutie, strata energie a ďalšie zdravotné problémy. Aj ona absolvovala maratón vyšetrení u lekárov a diagnóza znela psychické problémy a nasadili jej lieky na utlmenie, ale tie jej stav ešte zhoršovali. Ja som týmto diagnózam, čo nám stanovili lekári neveril a začal som hľadať, nejaké alternatívne formy liečenia , až sa mi dostal do rúk inzerát v novinách, kde bola špecifikovaná liečba podobných problémov ako sme mali my. Toto centrum liečby sa nazývalo skenar centrum a sídlo malo v Piešťanoch. Trvalo nám to pol roka, kým sme sa odhodlali na prvú návštevu, konzultáciu a liečenie.
Mne a manželke zistili asi 10 druhov rôznych baktérií ,ktoré napádali náš organizmus, nakoľko sme mali úplne zoslabnutú imunitu. U mňa boli zistené hlísty, a navyše aj červ, ktorý sa prenáša z ryby, ktorého som získal ešte v detstve. Postupne poškodzuje pečeň, žlčník a iné vnútorné orgány. Ničí imunitu a otravuje celý organizmus, až to postupne vedie k smrti.

 
Dermatitída spôsobená parazitom OPISTHORCHIS FELINEUS


Diagnózy boli zdrvujúce, ale začala sa liečba. Celkove sme boli v skenar centre Piešťany štyri krát. Manželkina imunita sa napravila úplne, začala sa lepšie cítiť a pocity slabosti v nohách sa stratili. U mňa sa vytratili bolesti chrbtice, bolesti vnútorných orgánov a začal som pociťovať viac energie, ktorú môžem zúročiť pri práci.
Život kladie pred nás rôzne prekážky a negatíva- s tým sa stretáva každý, nič v živote nejde ľahko. Ale život nám zároveň dáva aj návody na odstránenie a je na nás, či im uveríme a nájdeme vôľu a silu, aby sme sa pokúsili ich odstrániť.
Ďakujem touto cestou pracovníkom skenar centra a želám im veľa síl, aby mohli pomáhať iným zlepšovať ich kvalitu života. Veď za veľkými problémami často stoja malé príčiny.

 
Zuzana
Poďakovanie Skenar centru za pomoc v bezvýchodiskovej zdravotnej situácii.
 
Moje poďakovanie patrí Skenar centru a ľudskému prístupu riaditeľke centra pani riaditeľke. Je to osôbka s veľkým a krásnym srdiečkom, ktorej Vďačím za veľmi veľa vecí.
Je začiatok apríla a ja som po štyroch mesiacoch ukončila PN. 

Vyše roka som mala problémy so závraťami. Nešlo o typické točenie hlavy, ale o tlaky v hlave, ktoré mi neumožňovali poriadne existovať. Bola som už zo seba zúfala. Nedokázala som sa poriadne sústrediť, bývala som veľmi unavená a k týmto pocitom sa mi pridávala vnútorná triaška tela a pocity na odpadnutie. Bála som ísť niekam sama, byť doma sama, aby sa mi niečo nestalo. A takto fungovať sa predsa nedá. Moje problémy sa vyostrili tak, že jedného dňa som zavolala ocinovi aby pre mňa prišiel do práce, pretože som myslela, že odpadnem...
A tu sa začal môj kolobeh intenzívneho hľadania riešenia mojich zdravotných problémov. Keďže v priebehu roka som už moju obvodnú doktorku navštívila s mojimi problémami a všetky výsledky vyšetrení boli negatívne, pani doktorka ma odporučila k psychiatrovi. Keď som od psychiatra odchádzala s predpísaným Xanaxom, ktorý mi predpísal po päť minútovom pobyte v ordinácii a moja diagnóza na PN bola "Nešpecifikovaná neurotická porucha", z ordinácie som odchádzala znechutená a trochu aj so strachom, pretože som cítila, že moje problémy nemajú nič spoločné s užívaním silných návykových psychiatrických liekov. A prečo sa lekár nesnažil hľadať príčinu môjho problému?...

Môj sused je fyzioterapeut a chodím k nemu na občasné masáže. Zašla som aj tentokrát a bližšie som sa zmienila o svojich zdravotných problémoch. Dal mi kontakt na Skenar centrum, priamo na pani riaditeľku, pretože ju osobne pozná a aj prácu skenaru, pracoval s ním a mal s ním veľmi dobré výsledky. Upozornil ma na vstupný poplatok a povedal: „ Zuzi, zavolaj, porozprávaj sa, či by v tvojom prípade bola pomoc cez Skenar vhodná a sama sa rozhodneš či vyskúšaš alebo nie“. Zavolala som, a dohodla si termín. Bola som v koncoch a zúfala, že si neviem vychutnávať dni. Mám 25 rokov a celý posledný rok som prežila skoro zavretá doma, lebo som nič iné nevládala a nemohla.

Veľmi ma prekvapil pozorný prístup a samotná diagnostika Imago. Otvorene sme sa porozprávali o mojich problémoch, nemala som dôvod jej neveriť, že moje problémy nie sú psychického charakteru čo napokon diagnostika potvrdila. Diagnostika trvala 2 hodiny. Diagnostika Imago sa zameriava na príčinu problému a na jeho odstránenie, naopak západná medicína sa zameriava na jeho potlačenie. Skenar centrum spolupracuje aj s lekármi a doporučí, ktoré odborné vyšetrenie je vhodné urobiť, aby sa liečba dotiahla do detailov.

Bola som veľmi prekvapená ako detailne pri diagnostike „program“ pozná moje telo ako vie poukázať na úrazy, ktoré som mala v detstve. Diagnostika v prvom rade sa zameriava na odstránenie vírusov, plesní a baktérii, ktoré prežívajú v našom tele, ale o nich nevieme. A to všetko homeopatickými nozodami a detoxikáciou.
 
 
Diagnostika IMAGO SENSITIV
 
 
Možno si poviete aké jednoduché, ale práve tie jednoduché veci sú väčšinou najúčinnejšie. Plesní a baktérii som mala neúrekom a tie práve vysvetľovali príčiny mojich problémov so žalúdkom, ktorými som trpela od detstva. Ani tri gastroskopie nedokázali zistiť príčinu mojich problémov, ale Imago diagnostika to dokázala už po dvoch hodinách !!! – bola to v detstve prekonaná salmonela a celiakia. Mimochodom, podľa lekárov celiakia je neliečiteľná, a mimochodom ja som sa z nej dostala za mesiac. Diagnostika mi taktiež potvrdila moje alergie a dala nádej, ako sa z nich v krátkom časovom horizonte vyliečim. 
Čo pre mňa, konečne, znamenalo nádej na jarné prechádzky v prírode. Ako dieťa som bola tak silne alergická, že som sa na deti pozerala z okna ako sa hrajú, lebo ja som nemohla. A opäť to boli homeopatické nozody s nariedenými alergénmi. Čo sa však týka môjho hlavného problému – závrate, zistilo sa, že ide o zlé prekrvenie hlavy a zúžene cievy. Na základe testovania vhodných pre mňa prírodných prípravkov som si zakúpila prírodné doplnky a na domáce používanie som si zapožičala skenar s tzv. „hrebeňom“, s ktorým som si prečesávala pokožku hlavy a tým som stimulovala nervové ukončenia. Po roku som sa na pár dní cítila ako iný človek, konečne som mohla ľuďom okolo povedať že sa mám skvele a krásne.
Problémy sa mi však za pár dní vrátili, ale aj tak som nestrácala nádej. Moje telo sa učí byť zdravé a, po rok trvajúcom probléme, by to bol zázrak keby sa to stalo z jedného dňa na druhý. V terapii pokračujem a dnes už viem, že zvíťazím.
Po trojmesačnom odstupe času môžem povedať iba jedno veľké ďakujem. Som plná energie, ľudia, ktorí ma stretajú mi hovoria ako dobre vyzerám. Nejde o vonkajšiu krásu ale o tú vnútornú, ktorú som vďaka stretnutiam s odborníkmi v centre a skenaru, začala vyžarovať. Moje problémy s hlavou postupne miznú a teším sa na každý deň.

Chcem sa s Vami podeliť o svoju skúsenosť, pretože bez zdravia to naozaj v živote nejde. Ak máte problém, s ktorým si neviete dlho rady, skúste sa najprv nezáväzne poradiť v Skenar centre, ako som to urobila ja, a možno aj Vám otvorí novú cestu ku zdraviu tak ako mne. Novu cestu zdravia a krásneho života.

Zuzana